۰۷

مهر
۱۳۹۹

پیام مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی؛ گردشگری روستایی را با توسعه اکوتوریسم رونق ببخشیم

Posted By : ittic/ 5803 ۰

انتخاب یک روز برای گرامیداشت گردشگری از سوی سازمان جهانی گردشگری، با هدف توجه بیشتر جوامع به این صنعت و تلاش برای توسعه و گسترش این صنعت سبز و رو به رشد صورت می‌گیرد، پس تمام فعالان و ذینفعان این حوزه باید به تحقق شعار و نامگذاری سالانه برای گردشگری جهانی کمک کنند. امسال از سوی سازمان جهانی گردشگری به‌عنوان گردشگری و توسعه روستایی نامگذاری شده است و به همین انگیزه باید از بُعد دیگری به گردشگری کشورمان نگاه کنیم. به کارگیری تمامی ظرفیت‌های کشور در حوزه طبیعت گردی یا اکوتوریسم با لحاظ منافع جوامع روستایی می‌تواند اتفاقی خوب و گامی موثر برای رونق بخشیدن مجدد به چرخ‌های این صنعت، خصوصا در بخش گردشگری داخلی باشد. در همین راستا بهره‌برداری و استفاده مناسب و شایسته از ظرفیت اماکن اقامتی و هتل‌هایی که در فضاهای باز و طبیعی بوده و از موقعیت مناسبی برای دسترسی به جوامع روستایی برخوردار هستند، انتخاب خوبی برای گردشگران محسوب می‌شود. بی‌تردید گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی نیز به‌ عنوان بزرگترین مجموعه اقامتی با پراکندگی جغرافیایی متنوع در این زمینه می‌تواند پیشرو باشد.
با توجه به اینکه امروزه صنعت گردشگری، سومین صنعت بزرگ صادراتی جهان و یکی از بزرگترین بخش‌های اقتصادی در کشور محسوب می‌شود، نگاه ویژه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با احیا برند‌های اصیل و قدیمی گردشگری کشور که از ظرفیت خوبی در زمینه اکوتوریسم برخوردار هستند، نیز می‌تواند عاملی موثر برای ارتقای گردشگردی داخلی باشد.
علاوه بر آن، همکاری و همیاری بخش‌های خصوصی و دولتی در این شرایط ضمن هم‌افزایی برای هر دو مجموعه، به جبران ضرر و زیان ناشی از شیوع کرونا خواهد انجامید.
به امید بازگشت زودهنگام شور و نشاط به صنعت گردشگری و رونق دوباره سیر و سیاحت در کشور، روز جهانی گردشگری را به تمام فعالان، دغدغه‌مندان، برنامه‌ریزان و گردانندگان چرخ این صنعت بزرگ تبریک و تهنیت می‌گویم.
📡 آخرین اخبار گردشگری و ایرانگردی را در
#کانال_رسمی_اخبار_گروه_هتلهای_ایرانگردی_و_جهانگردی ببینید

👇👇
🆔 @itticnews

نظر خود را بیان کنید

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.