جزئیات خبر
1396/09/29 - گزارشی از اولین همایش سراسری خانه‌داریِ هتلهای ایرانگردی و جهانگردی: خانه‌داران قهرمانان خاموش هتلها
اولین همایش سراسری خانه‌داری گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی ۲۶ و ۲۷ آذر ماه با حضور برترین خانه‌داران هتلهای جهانگردی با هدف آموزش، هم‌افزایی و اجرای مسابقه در این زمینه، در هتل جهانگردی سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی، این همایش که به همت معاونت اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی و با همکاری روابط عمومی مجموعه برگزار شد، با استقبال علاقه‌مندان و برخی مقامات محلی مواجه گردید.
همایش سراسری خانه‌داران گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی، فرصتی برای تبادل تجربیات فعالان بخش خانه‌داری در گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی و نیز آگاهی مدیران مجموعه از مسائل و چالشهای این بخش حساس و حیاتی هتلها بود.
در این همایش دو روزه، تعدادی از مدیران و شرکت‌کنندگان به ارائه دیدگاههای خود درباره موضوع خانه‌داری و نقش آن در مدیریت هتلها پرداختند.
گزارشی که از نظرتان می‌گذرد، نگاهی گذرا به این همایش دو روزه دارد.

نجفی: امیدوارم میزبان خوبی برای همایش خانه‌داری باشیم
نخستین سخنران همایش سراسری خانه‌داران گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردیف نجفی مدیر هتل جهانگردی سمنان بود.
وی ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین در اولین همایش سراسری خانه‌داران، از برگزاری این همایش در این هتل ابراز خرسندی کرد و اظهار امیدواری نمود که هتل جهانگردی سمنان، میزبان خوبی برای این همایش مهم باشد.
وی همچنین از تلاشهای مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی، معاون اجرایی شرکت و دست اندرکاران برگزاری این همایش قدردانی کرد.

مهندس قریب: خانه‌داران اعتماد و رضایت را به میهمانان منتقل می‌کنند
مهندس قریب، مشاور عالی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی، سخنران بعدی همایش سراسری خانه‌داران گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی بود.
وی در سخنان خود، با اشاره به شناخت وظایف بخش خانه‌داری و همچنین انتظارات مهمانان از این مجموعه به ارائه توضیحات جامعی از روش عملکرد خانه داران پرداخت.
مهندس قریب همچنین بر رعایت نظافت شخصی، ایجاد ارتباط صمیمی و محترمانه با مهمانان، ایجاد حس اعتماد و رضایتمندی در مهمانان، بعنوان نکات مهم خانه‌داری اشاره و بر اهمیت وظایف خانه داران تاکید کرد.

تقدس‌نژاد: خانه‌داری قلب تپنده خدمت‌رسانی به میهمانان است
تقدس نژاد، نایب رییس هیات مدیره گروه هتلهای ایرانگردی نیز در سخنان خود، ضمن قدردانی از زحمات خانه‌داران به بیان وظایف مختلف تخصصی این بخش پرداخت و خانه‌داری را قلب تپنده خدمت‌رسانی به میهمانان هتلها و منشاء و مبنای رضایتمندی آنها از هتلها دانست.
وی همچنین در رابطه با جایگاه خدمت رسانی در اعتقادات مردم مسلمان ایران به ایراد نکاتی شنیدنی پرداخت.

علمی: خانه‌داران، قهرمانان خاموش هتلداری هستند
علمی، معاون اجرایی هتلها ضمن خیر مقدم به حضار و قدردانی از مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی، کارشناسان معاونت اجرایی، روابط عمومی و پرسنل هتل جهانگردی سمنان به سبب اجرای اولین همایش خانه‌داران، هدف از این نشست را شناخت و اهمیت جایگاه شغل خانه‌داری عنوان کرد.
وی از خانه داران به عنوان قهرمانان خاموش هتل یاد کرد و برخورد این پرسنل با مهمانان، نظافت و بهداشت فردی، ایجاد اعتماد و رضایتمندی در مهمانان، ایجاد ارتباط تنگاتنگ همکاران این بخش با دیگر واحدهای هتل را از عوامل مهم در افزایش کیفیت هتل و جذب مهمانان دانست.
علمی هدف اصلی این واحد را ایجاد محیطی خوب، امن و تمیز جهت رفاه حال مهمان و ایجاد یک اقامت راحت و خاطره‌انگیز برای مشتریان هتلها دانست.
معاون اجرایی هتلها ضمن قدردانی از زحمات کارکنان این بخش خواستار رعایت تمامی اصول و استانداردهای موجود این واحد توسط کارکنان این بخش شد.

شمشکی: از بدنه هتلها هستم و مشکلات را عملا لمس کرده‌ام
شمشکی مدیر امور هتلها در گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به دوران خدمت نزدیک به سی ساله در تمامی قسمتها و بخشهای هتل گفت: از آنجایی که من و همکارانم در این معاونت، از بدنه هتلها هستیم و سالها در قسمتهای مختلف هتل فعالیت داشتیم، کار هتلی را می‌شناسیم و مشکلات و مسائل موجود را بصورت عملی لمس کرده‌ایم.
وی گفت: به همین سبب امروز در معاونت اجرایی گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی، تمامی همکاران آمادگی شنیدن نقطه نظرات، پیشنهادها و رفع حداکثری مشکلات سایر قسمتها در هتل هستیم.
وی همچنین از تلاشهای صادقانه خانه‌داران در مجموعه هتلهای جهانگردی قدردانی کرد

خان احمدی: خانه‌دار در هتل یک فرد عادی نیست
خان احمدی، مدیر نظارت و ارزشیابی شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی، زحمات و تلاش خانه‌داران را ارزشمند دانست و گفت: نتیجه زحمت این واحد این است که مهمان بدون اینکه بداند چه اقداماتی در جهت رفاه حالش انجام می شود، نهایتا پس از یک اقامت توام با آسایش و آرامش، با خاطری خوش هتل را ترک می کند.
وی گفت: خانه دار فردی عادی نیست و تمام رفتار و خدمات فرد و مجموعه خانه‌داری، بر مبنای علم به همراه تخصص و تجربه است. خانه‌دار باید شناخت کاملی نسبت به مواد و ابزار کاری خود داشته و نحوه صحیح استفاده از آنها را نیز بداند.
خان احمدی همچنین ضمن قدردانی از خدمات بخش خانه‌داری هتلهای جهانگردی، برای تمامی همکاران خود در هتلها آرزوی موفقیت و سلامتی کرد.

فلاح زاده از ارائه آموزشهای مختلف در همایش خبر داد
فلاح زاده، مدیر آموزش شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی، از ارائه آموزشهای لازم در بخشهای مختلف هتلهای ایرانگردی و جهانگردی در همایش سراسری خانه‌داران خبر داد.
وی با ارائه توضیحاتی در رابطه با موضوع خانه‌داری در هتل به تشریح نقش و وظایف خانه‌داران و اهمیت این شغل در هتل پرداخت و افزود با برنامه‌ریزی که در معاونت اجرایی هتلها صورت گرفته است، همایش های آتی با حضور تعداد زیادتری از همکاران و برای دیگر قسمتهای هتل نیز برگزار خواهد شد.
گفتنی است مهر ماه گذشته اولین همایش سرآشپزان گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی در دیزین برگزار شد و این همایش دومین همایش از سری همایشهای سراسری معاونت اجرایی است که در سمنان برگزارشده است.

سخنرانی سرپرست خانه‌داری هتل ارومیه
خلیل پور، سرپرست ومدرس خانه‌داری هتل جهانگردی ارومیه یکی دیگر از سخنرانان همایش سراسری خانه‌داران گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی بود.
وی از خانه‌داران به عنوان حامیان حیثیت هتلها نام برد و با اشاره به ارکان صنعت هتل‌داری، تلاشهای خانه‌داران را در جهت ارتقاءِ کیفیت و ارائه خدمات به مشتریان گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی بسیار با ارزش خواند.

سخنرانی سرپرست خانه‌داری هتل شهرکرد
خسروی، سرپرست خانه‌داری هتل جهانگردی شهرکرد، سخنران بعدی همایش سراسری خانه‌داران گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی بود.
وی به تشریح نقش خانه‌داران در سرویس‌دهی هتلها به مشتریان پرداخت و این نقش را بسیار مهم و حساس ارزیابی کرد.
خسروی سپس به برخی نقاط قوت و ضعف خانه‌داری در هتلها اشاره کرد وابراز امیدواری نمود با حمایت معاونت اجرایی گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی، این مشکلات بزودی مرتفع گردد

برگزاری مسابقه خانه‌داری
یکی از برنامه‌های اولین همایش سراسری خانه‌داری گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی، برگزاری مسابقه خانه‌داری بین شرکت‌کنندگان بود. در این مسابقه جذاب و هیجان‌انگیز که با داوری نخبگان هتلداری برگزار شد، شرکت‌کنندگان که از هتلهای جهانگردی سراسر کشور بودند، به هنرنمایی در زمینه خانه‌داری پرداختند و در پایان از برگزیدگان این مسابقه تقدیر شد.


ساختمان پاسداران
تهران، خیابان پاسداران
خیابان شهید حجت سوری، پلاک 5
تلفن: 23 21 2665 - 021
پشتیبانی 24 ساعته
تلفن: 55 55 8247 - 021
ساختمان شمس
تهران، خیابان ولی عصر
روبروی توانیر، کوچه شمس، پلاک 3
تلفن: 82479 - 021
©2017 ITTIC, All Right Reserved