اطلاعات گردشگری استان گیلان
Q
آبشار لاتون
آبشار لاتون
آبشار لاتون در میون جنگل های انبوه گیلان و در مجاورت کوه زیبای اسپیناس قرار گرفته. ارتفاع تقریبی این آبشار ۱۰۵ متره و لقب بلندترین آبشار استان گیلان رو داره. در حاشیه این آبشار، جنگلی از درختای آلو، گلابی، گردو، فندق و سیب وحشی وجود داره که در ۹ ماه اول سال، سرسبز و پربار و دیدنیه. بهترین فصل سفر به آبشار لاتون اوایل بهار یا اواخر زمستونه که آب و هوای منطقه معتدل بوده و رطوبت کمتر اذیتتون می کنه. در نزدیکی آبشار لاتون پارکینگ، بوفه، سرویس بهداشتی، اتاق های کرایه ای هم وجود داره. بعد از دیدن این آبشار زیبا می تونید سری هم به قله اسپیناس بزنید.
Q
تالاب عینک
تالاب عینک
تالاب عینک در حاشیه پارک دانشجو، در غرب شهرستان رشت واقع است و از نظر مساحت، دومین تالاب بزرگ استان گیلان محسوب می شود. تالاب گستره غربی شرقی دارد و طول آن در حدود ۲.۶ کیلومتر و عرض آن در بیشترین حالت ۲۶۰ متر است. این تالاب به دلیل آن که در عکس های هوایی شبیه عینک است به این نام خوانده می شود. این تالاب از مناطق مهم گردشگری شهر رشت محسوب می شود. محیط آن ۱۲ کیلومتر و منبع آبی آن ۳۰ هکتار است. در مرداب عینک حدود ۲ تن ماهی کپور و ماهی آزاد پرورشی وجود دارد.
شرایط تالاب عینک نسبت به تالاب های دیگر استان گیلان اندکی خاص می باشد از آن لحاظ که این تالاب در داخل شهر قرار گرفته و از طرفی در این سالها شاهد افزایش بی سابقه جمعیت در شهر رشت بوده ایم و این حجم انبوه جمعیت، موجب گردیده تا به نسبت تالاب های دیگر، این تالاب با مشکلات عدیده تری دست و پنجه نرم کند که از آن جمله می توان به ساخت و سازهای بیشمار در حریم تالاب، ورود فاضلاب های شهری و صنعتی به داخل تالاب و تولید زباله توسط شهرنشینان اشاره کرد تا جایی که بخش هایی از تالاب را لوازم منزل و املاح و مصالحی اشغال کرده که به دلیل تخریب خانه های مسکونی به داخل تالاب رها شده و اینها دلایل خشک شدن بخش هایی از تالاب است.
Q
ساحل چمخاله
ساحل چمخاله
پیشنهاد میشود حتما به این ساحل ماسه ای زیبا سری بزنید. ساحل چمخاله لنگرود با شرایطی زیبا و دلپذیر، مناسب واسه تفریح و شنا ست و از همه مهم تر مردمان مهربون و خون گرمیم داره.
از بهترین ویژگی هاش هم ساحل ماسه ای فوق العادش و رودخانه بزرگ چمخاله ست.
بستر دریا هم شیب ملایم داره، به طوری که تو قسمتهایی میتوان تا دویست متر از ساحل دور شد و به قسمت عمیق دریا رسید و بعد از رد شدن از قسمت عمیق دریا باز به بستری میرسید که شبیه ساحل کم عمق وقتی تو ساحل هستی با تغییر رنگ آب حدود این بالا و پایین بودن بستر رو متونید تشخیص بدهید .
در هر صورت زیباست و پیشنهاد میشود دیدن کنید.
Q
شیطان کوه
شیطان کوه
یکی از مناطق دیدنی و معروف شهر لاهیجان، محوطه دیدنی وتفریحی شیطان کوه است. این محوطه کوهستانی در قدیم به شاه نشین معروف بوده و در واقع محلی برای جمع آوری آب مورد نیاز آبیاری مزارع بوده. در حال حاضر این استخر آب وسعت زیادی پیداکرده و درست وسط بنایی تاریخی هم دیده میشود. این منطقه به دلیل وجود تله کابین، شهربازی، رستوران و امکانات دیگر تفریحی یکی از مهم ترین مراکز گردشی این منطقه است.
عده ای معتقدند "شیطان کوه" لفظ تغییر یافته شاه نشین کوه است. با این وجود این نام امروز آنقدر جا افتاده که در نزدیکی منطقه شیطان کوه بیشتر واحدهای صنفی نامشان را از لفظ شیطان برگرفته اند. از طباخی گرفته تا سلمانی.
Q
ماسال گیلان
ماسال گیلان
در دل جاذبه های سرسبز گیلان، شهری است که به بهشت گم شده گیلان معروفِ است. شهری به نام "ماسال" که تماشای آن حتی برای کسانی که سالها در این منطقه زندگی کرده اند هم تازگی دارد.
ماسال به دلیل داشتن آب و هوایی معتدل جنگل ها، مراتع و ییلاق های باشکوهی داره و به همین دلیل یکی از اصلی ترین مناطق گردشگری گیلان به شمار میرود، اما این شهر سرسبز جاذبه های تاریخی زیادی هم داره که قلعه کول، شهرگاه، گورستان، دوره اشکانیان در اسبه ریسه، دره خون، منطقه باستانی خندیله پشت، منطقه ییلاقی درآ، النزه و ساختمان قدیمی خاندان رحیمی در بیتم شاندرمن و ... بخشی از اونها هستند.
در ماسال حدود ۱۷ غار شناسایی شده که بزرگترین و مهمترین اونها غار "آویشوِ" «پارک ساحلی ماسال» هم در کنار رودخانه خالکایی قرار داره و جای مناسبیِ که می توانید در آن یک روز تفریحی رو همراه با خانواده داشته باشید.
ساختمان پاسداران
تهران، خیابان پاسداران
خیابان شهید حجت سوری، پلاک 5
تلفن: 23 21 2665 - 021
پشتیبانی 24 ساعته
تلفن: 55 55 8247 - 021
ساختمان شمس
تهران، خیابان ولی عصر
روبروی توانیر، کوچه شمس، پلاک 3
تلفن: 82479 - 021
©2017 ITTIC, All Right Reserved